Sâmbătă, 29 Februarie 2020 23:28

Atelier de nutriţie

Atelierul de nutritie a aparut ca urmare a preocuparii echipei implicate in proiectul “Healthy and Active Teenagers - the Future of Europe” de a dezvolta in randul elevilor atitudini si comportamente legate de stilul de viata sanatos.

In cadrul acestui atelier de nutritie, invatam cum sa facem alegerile corecte si cum sa navigam prin marea de informatii referitoare la hrana, aflam de unde trebuie sa incepem atunci cand vrem sa mancam sanatos si unde trebuie sa ajungem. Fiind corect informati, putem folosi mancarea in avantajul nostru si ne putem atinge potentialul maxim de sanatatate, frumusete si stare de bine.

Pe data de 13 martie 2014 s-a desfasurat prima activitate, o dezbatere cu tema  “ Suntem ceea ce mancam”. La dezbatere au participat elevi de liceu si profesori care fac parte din echipa de proiect.

Prof. coordonator, Tony Tanislav