Joi, 28 Mai 2020 10:45

Oferta educațională 2020-2021

Rate this item
(0 votes)

Cu o vechime de peste 50 de ani, Liceul Teoretic „Ion Gh. Roșca” și-a câștigat, prin muncă și dăruirea profesorilor și  elevilor săi, un loc binemeritat în ierarhia celor mai bune unități de învățământ din județ.

În anul școlar 2020-2021, școala noastră duce mai departe dezideratul unui învățământ de calitate, urmărind lărgirea orizontului  fiecărui elev, valorificarea potențialului creativ, formarea unui absolvent cu competențe  viabile în societate. Oferim șansa la educație și cultură într-un mediu sănătos, relaxant, dotat cu o bază materială corespunzătoare  și un corp profesoral competent, perseverent și empatic.

 

Descarcă oferta noastră în format PDF 

Read 58 times Last modified on Joi, 28 Mai 2020 12:55

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.