Duminică, 10 Mai 2020 10:26

A fost acreditată funcționarea profilului Umanist, specializarea Filologie, la Liceul Teoretic „Ion Gh .Roșca” Osica de Sus

Rate this item
(5 votes)

În urma vizitei Agenției Române de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar, desfășurate în unitatea noastră in perioada 5- 6 martie 2020, a fost emisă Hotărârea Consiliului ARACIP , nr.3/ 6.05.2020, prin care se acreditează funcționarea profilului Umanist, specializarea Filologie.

Mulțumim întregii echipe - cadre didactice, personal auxiliar didactic si nedidactic, cadre medicale, elevi și părinți, autoritatea locală - pentru munca depusă, pentru perseverența  și  dăruirea de care a dat dovadă. Mulțumim, de asemenea, Inspectoratului Școlar Județean Olt, pentru sprijinul acordat!

Felicitări tuturor!

Învățământul de calitate continuă la Liceul Teoretic ,,Ion Gh. Rosca" , Osica de Sus!

 

Read 432 times Last modified on Duminică, 10 Mai 2020 11:02

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.