Duminică, 26 Aprilie 2020 13:21

Școala viitorului

În cadrul Liceului Teoretic "Ion Gh. Rosca" predarea on-line se realizează prin aplicația Clasroom din cadrul G-Suite. Google găzduiește platforma liceului în care fiecare profesor propune cursurile, iar elevii participa după un orar stabilit.
Accesul pe platforma a fost facilitat de EduApps.ro, partener Google pentru educație, care oferă un pachet de servicii de bază pentru educație disponibile gratuit pentru orice școală. Pachetul G Suite for Education conține instrumente digitale moderne care îmbunătățesc procesele de predare, învățare și colaborare în școală prin integrarea noilor tehnologii în activitatea didactică și administrativă. 

 Multumim colegilor noștri, părinților si elevilor pentru implicare!

Mai jos găsiți orarele elevilor de gimnaziu și liceu de la structurile: Școala Gimnazială Osica de Sus și Liceul Teoretic „Ion Gh. Roșca” Osica de Sus

Read 2964 times Last modified on Luni, 27 Aprilie 2020 14:08