Proiecte europene

Erasmus+ "Good planning - better future" in Chorzow, Polonia

In perioada 17-23 septembrie 2018, 6 elevi ai liceului nostru insotiti de profesorii Tanislav Tony, coordonatorul proiectului, Tanislav Lavinia, Dragan Maria si Trusca Clara au participat la cea de-a doua mobilitate din cadrul proiectului Erasmus+ "Good planning - better future" in Chorzow, Polonia. Impreuna cu partenerii din Polonia, Italia si Turcia echipa care a reprezentat liceul nostru au desfasurat activitati de antreprenoriat si au vizitat orasul istoric Cracovia si Lagarul de concentrare de la Auschwitz.

Două proiecte europene la Liceul Teoretic "Ion Gh. Roșca"!

În perioada 01.09.2017-31.08.2019 la Liceul Teoretic "Ion Gh. Roșca" se vor derula două proiecte Erasmus+ KA2 de parteneriat strategic între școli.

1. "GOOD PLANNING - BETTER FUTURE" cu numărul de referință 2017-1-PL01-KA219-038512, având ca parteneri:
 Zespol Szkol Technicznych  nr1, Chorzów, Polonia (coordonator)
 Liceul Teoretic "Ion Gh. Rosca", Osica de Sus,  Romania
 Istituto di Istruzione Superiore "Enrico Fermi", Vittoria,  Italia
 Arkas Narlidere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Izmir, Turcia.

Citește mai departe