Olimpiada de lingvistica - un nou succes

Etapa județeană a Olimpiadei de Lingvistică, desfășurată sâmbătă, 22 noiembrie 2014, la Slatina, a evidențiat încă o dată inteligența și pregătirea solidă și pasionată a elevilor noștri, care au obținut cele mai bune rezultate din județ la secțiunea de performanță ( clasele a IX-a – a XII-a) : Premiul I – Sima Marius și Premiul II – Pîinicică Patricia, ambii calificându-se astfel la etapa națională. De asemenea, la secțiunea de exercițiu pentru elevii claselor a VII-a și a VIII-a , Iorga Denisa a avut un punctaj foarte bun, obținând Mențiune.

Toată echipa, pregătită de doamna profesoară Ramona Alexandru, merită cuvinte de laudă pentru participare și rezultatele obținute.

Pentru liceul nostru este a treia participare la Olimpiada Națională de Lingvistică, ceea ce ne face să fim mândri și să-i felicităm cu drag pe premianți .

Mult succes la națională !