Olimpiada de limbă, comunicare și literatură română, etapa județeană - 21 februarie 2015

Olimpiada de limbă, comunicare și literatură română, etapa județeană, s-a desfășurat sâmbătă, 21 februarie, la Slatina. Rezultatele elevilor noștri ne-au adus bucurie și au întărit sentimentul că suntem printre cele mai bune licee din județ. La clasa a X-a, eleva Ciochină Diana a obținut 110 puncte, locul III pe județ. Marcu Diana, clasa a VIII-a, a fost distinsă cu Mențiune la etapa locală ( 100 de puncte), iar la etapa județeană a obținut 106 puncte.Raicea Ștefania, clasa a XI-a, 98 de puncte, Dobre Claudia, clasa a X-a, 92 de puncte, Drăghici Manuela, 85 de puncte.Rezultate foarte bune.<br /><br />Toți acești elevi au fost pregătiți de doamna profesoară Alexandru Ramona.<br />Felicitări !