Menu

Poezia este altceva

Nu sentimentalism, nu joc de cuvinte, nu copie plata a realului. E ceva mai adanc, vine de departe, de undeva din azurul fiintei. E replica originara, mister si magie, cunoastere prin apropiere de altceva.

Creatiile elevilor Ramona Osiceanu – clasa a VI-a, Marius Sima – clasa XI-a si Stefania Saftoiu – clasa a x-a au fost premiate in cadrul Concursului Judetean de poezie “Ion Minulescu” organizat de Palatul Copiilor “Adrian Baran” Slatina:

Marele premiu – Marius Sima, la sectiunea “Pana de aur” clasele IX-XII, profesor Ramona Alexandru

Premiul I – Ramona Osiceanu, la sectiunea “Condeiul de argint” clasele V-VIII, profesor Ramona Alexandru

Mentiune – Stefania Saftoiu, la sectiunea “Pana de aur” clasele IX-XII,profesor Cornelia Popa

Contact Liceul Osica

Comuna Osica de Sus

Liceul  "Ion Gh. Roșca"

Str. Vladu Nica Nr.2 Comuna Osica de Sus Judetul Olt Cod Postal 237310

Tel. 0249/418.240,

Color I Color II Color III