Menu

Made for Europe

Concursul ”Made for Europe"„ urmareste sa promoveze valorile  europene, dar mai ales implicarea tinerilor in proiecte de parteneriat european.Liceul Teoretic ”Ion Gh. Rosca„ Osica de Sus, ce deruleaza Proiectul Multilateral Comenius „Tineri activi si sanatosi, viitorul Europei” in parteneriat cu scoli din Turcia, Polonia Portugalia,Letonia si Bulgaria , a prezentat ca produs final pagina web a proiectului, in cadrul concursului „Made for Europe”.
Prezentarea a fost sustinuta de eleva Raicea Stefania, presedinte al consiliului Scolar al Elevilor, implicata in proiect , a obtinut calificarea la etapa nationala organizata la Arad in perioada 6-9 aprilie 2015.Un produs final atractiv si centrat pe valori europene.Prezentare impresionanta, inteligenta, persuasiva si increderea ca tinerii pot schimba lumea, au adus liceului nostru Premiul al II-lea la etapa Nationala de la Arad.Felicitari tuturor celor implicati !

Contact Liceul Osica

Comuna Osica de Sus

Liceul  "Ion Gh. Roșca"

Str. Vladu Nica Nr.2 Comuna Osica de Sus Judetul Olt Cod Postal 237310

Tel. 0249/418.240,

Color I Color II Color III