Menu

Crosul ”Ziua Olimpică”

La crosul organizat de Academia Olimpică Română, Filiala Olt au participat elevi de liceu cât şi sportivi de performanţă sau simpli iubitori ai sportului.  Startul competiţiei s-a dat din faţa Prefecturii şi s-a desfăşurat pe trei categorii. Au fost premiaţi primii care ajung la start, cel mai în vârstă participant, dar şi cea mai numeroasă familie. Crosul ”Ziua Olimpică” de la Slatina s-a desfăşurat pe traseul Prefectura Olt – CEC Bank – sensul giratoriu de la Gara Slatina – retur.
Din 410 participanti, elevul Liceului Teoretic ,,Ion Gh.Rosca” ,Neaga Nicolae, indrumat de profesorul Sabin Rosca, s-a clasat pe locul 4.
Felicitari si succes in continuare!

Contact Liceul Osica

Comuna Osica de Sus

Liceul  "Ion Gh. Roșca"

Str. Vladu Nica Nr.2 Comuna Osica de Sus Judetul Olt Cod Postal 237310

Tel. 0249/418.240,

Color I Color II Color III