Clasa pregatitoare

Circumscriptii Osica De Sus

Liceul,,Ion Gh. Rosca’’ Osica de Sus - Str.A. I. Cuza, Republicii, Eroilor, Iancu Jianu, Bucurestii Noi, Recunostiintei, Vladu Nica, Avram Iancu, Primaverii, Muncii, Regiei, Morii, Biserica Veche, Depozitului, Rispiti, Chelestinei, Viilor, Izvoarelor,Piscului,Macului, Florilor, Garii, Pacii. Ostrov: Str. Ostrovului, Bisericii.

Scoala Gimnaziala Osica de Sus - Str. Carierei, Medintilor, Nicolae Balcescu, Calotesti, Zorilor, Salcamului, Oltetului, Marculesti, Aldesti, Trandafirilor, Targului, Parcului, Gheorghe Soarece, Calusarilor, Teiului.
Scoala Gimnaziala Greci  - Str. Peretului, Stejarului, Salciei, Greceanului, Conacului, Ecaterina Raileanca, Teiului, Cazanului, Scolii, Bisericii.
Tomeni: Str. Tomenilor, Lautarilor,Salciei,Scolii,Bisericii

Calendarul inscrierii in invatamantul primar 2014-2015

Date de contact

Telverde: 0 800 816 249; program de functionare – de luni pana vineri  intre orele 08:00 – 16:00.

Numarul de telefon va fi disponibil incepand cu data de 01.04.2013

TELEFON LICEUL TEORETIC ,,ION GH. ROSCA” OSICA DE SUS 0249418240;

LUNI-VINERI INTRE ORELE 8.00-16.00

Adresa site ISJ Olt

Date de contact

Telverde: 0800 816 249; program de functionare – de luni pana vineri  intre orele 08:00 – 16:00.
Numarul de telefon va fi disponibil incepand cu data de 01.04.2013.

TELEFON LICEUL TEORETIC ,,ION GH. ROSCA” OSICA DE SUS 0249418240; LUNI-VINERI INTRE ORELE 8.00-16.00

Brosura Clasa Pregatitoare 2014

Cum se face inscrierea

Înscrierea copiilor se va face în urma completării de către personalul şcolii a unei fişe-tip de înscriere, în prezenţa părinţilor.
Completarea fişei-tip de înscriere se face la secretariatul şcolii la care sunteţi arondat, în perioada prevăzută de calendarul înscrierii. Completarea fişei-tip va dura aproximativ 10 minute.

Pentru completarea fişei-tip de înscriere părintele va depune o fotocopie a buletinului său de identitate şi o fotocopie a certificatului de naştere al copilului, care vor fi certificate conform cu originalul de către secretariatul unităţii de învăţământ.

În situația în care copilul împlinește 6 ani în perioada 01 septembrie 2014 – 31 decembrie 2014, părintele va prezenta la înscriere și rezultatul evaluării psihosomatice a copilului. Pentru aceasta, părintele trebuie să aibă asupra lui documentele în original.

În situaţia în care părintele optează pentru înscrierea copilului într-o altă şcoală decât şcoala de  circumscripţie, acesta va depune şi documentele care dovedesc modul în care sunt îndeplinite criteriile care permit departajarea.
După completarea de către personalul  şcolii a fişei-tip de înscriere, părintele va semna pentru validarea corectitudinii datelor.

Locatii clasa pregatitoare

Locatiile in care vor fi organizate clasele pregatitoare sunt:

• Liceul Teoretic “Ion Gh. Rosca” Osica de Sus;
  • Scoala Gimnaziala Osica de Sus;